sohbet, chat, islami sohbet, islami chat, dini sohbet, dini chat

Kaliteli ve seviyeli Sohbet, chat, islami sohbet, islami chat, dini sohbet, dini chat yapmak amacıyla Kurulmuş islami sohbet odaları

sohbet, chat, islami sohbet, islami chat, dini sohbet, dini chat - Kaliteli ve seviyeli Sohbet, chat, islami sohbet, islami chat, dini sohbet, dini chat yapmak amacıyla Kurulmuş islami sohbet odaları

islami chat sohbet odaları

islami chat sohbet odaları

cihat-org-islami-sohbet

islami chat sohbet odaları

türkiyenin en iyi chat sohbet sitelerinden biri olan www.cihat.org islami sohbet odalarımızda iyi zaman geçirmek için girebileceginiz yegane kanaldır.
Uzun ve titiz çalısmalarımız sonucunda sizler için gerekli bütün sistemleri etkinleştirdik.
Cihat.ORG web sayfamızda makaleler paylaşarak bilgi biriikimlerimizi sizinle paylaşıyoruz.Sizlerin en iyi şekilde faydanalabilmeniz adına konular üzerinde titiz çalısmalar yapıyoruz.
Sizlerde bizlerle makale paylaşamı yapabilirsiniz.Duygu ve düşünce dünyası paylaşabilir. begendiginiz yazarların veya kitaplardaki eserlerin özetlerini biizmle paylasıp yayınlanmasını saglayabilirsiniz. iletişim linkimizden biizimle mutlaka iletişim kurun.
Sohbet odaları girişimizde #Sohbet, #Chat, #İslam, #Oyun, #Yarisma, #kelime, #Radyo gibi kanallarımızda iyi vakit geçirebilir seviyeli sohbetler yapabilirsiniz.
Web sayfamız ve online sohbet kanallarımız hakkında yardım almak için irc sohbet odalarımızdaki #Help genel yardım kanalımız, #OperHelp sohbet odaları ve web sayfamız hakkında yardım verilmektedir.Bu Kanallarımızdan gerekli yardımları uzman ekibimiz tarafından alabilirsiniz.
Sohbet odalarımızda en kaliteli sohbet ve chatleri paylaşıp en seviyeli chat kanalalrımızda sohbet keyfini yaşamak için sizlerde sohbet odalarımıza şimdi giriş yapın. Sohbet Odalarımıza bekleniyorsunuz. hadi buyrun içeriye..

islami chat sohbet odaları

yüce allahın küfür üzere ölenleri affetmeyecegini biliyor musunuz

yüce allahın küfür üzere ölenleri affetmeyecegini biliyor musunuz

YÜCE ALLÂH’IN KÜFÜR ÜZERE ÖLEN KİMSELERİ AF ETMEYECEĞİNE DAİR

Yüce Allâh’ın, küfür üzere ölen kimseleri af etmeyeceği ve rahmet etmeyeceği Kur’an ve Nebevi nassı ile sabittir. Bunun aksini iddia eden Allâh’ın Dini yalanlamış olur. Hanefi alimlerin ileriye gelmişlerinden olan imam Nesefi: “Nassları (Kur’an ayetlerini veya sabit olan Hadisler’deki hükümleri) red etmek küfürdür” demiştir.

{إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا وَصَدُّوا عَن سَبِيلِ اللَّهِ ثُمَّ مَاتُوا وَهُمْ كُفَّارٌ فَلَن يَغْفِرَ اللَّهُ لَهُمْ}

Muhammed suresi/30.ayet

Bu ayette net bir şekilde Allâh’ın, küfür üzere ölen kimseleri af etmeyeceği bildirimektedir.

{وَرَحْمَتِي وَسِعَتْ كُلَّ شَيْءٍ فَسَأَكْتُبُهَا لِلَّذِينَ يَتَّقُونَ}

El-E’râf suresi/156. ayet

Bu ayette Allâh’ın rahmeti her şeyi kapsamıştır yönünde geçen anlam, henüz ölmeyip de yaşamakta olan kafirin dünyadaki halini de kapsamaktadır. Yani dünya hayatını yaşayan mümine de kafire de Allâh rahmet eder. Bu şu anlama gelir Allâh onlara da sıhhat verir, bol rızık verir ve saire. Ayetin devamında ise rahmetin ahirette şirkten sakınlanlara yani müminlere has olduğu bildirilmektedir. Yani küfür üzere ölen kimselere ahirette rahmet yoktur.

{وَلاَ يَرْضَى لِعِبَادِه ِالْكُفْرَ}

Ez-Zumer suresi/7. ayet

Bu ayette net bir şekilde Allâh’ın, kulları için küfre razı olmadığı bildirilmektedir.

Dolayısıyla işlenen küfürlere kesinlikle razı olunamaz, saygı da duyulamaz. İslâm alimleri bir kaide olarak demişlerdir ki: “Küfre rıza göstermek küfürdür”

Allâh’ın küfre razı olmaması, İslâm Dininin diğer dinlere saygılı olmadığına delalet eder. Bunun aksini iddia ederek İslâm Dininin diğer dinlere saygılı olduğunu söyleyen bir kimse İslâm Dinini yalanlamış olur.

Bazı insanlar bu bozuk anlayışları için bir de alakasız olan bir hadis-i şerifi delil göstermeye çalışırlar. Bu durum ise onların hadis-i şerifi yanlış anlamalarından kaynaklanmaktadır. Böylece de böylelerinin Dini bilgilerde güvenilir olmadıkları ve Dini bilgilerde, hadisler hususunda yetersiz oldukları ortaya çıkmış olur.

Sözkonusu olan insanların yanlış anladıkları nokta şu ki Peygamber Efendimiz Aleyhisselam güya yahudi olan bir insanın cenazesi götürülürken ona saygı duyarak ayağa kalkmış. Oysaki bu söz, doğru anlayıştan yoksun olan yanlış bir yorumdan başka bir şey değildir.

Bir yahudinin cenazesi (ölüsü) götürülürken Peygamber Efendimizin Aleyhisselam ayağa kalkması ve bunun üzerine kendisine bir şeylerin söylenmesi ve Peygamber Efendimizin Aleyhisselam mealen: “O bir can değil midir?!” diye cevap vermesi yönünde Buharide geçen sahih hadisteki bu bilgiler, Peygamber Efendimizin Aleyhisselam, o insanı yüceltmek için ayağa kalktı anlamına gelmez. Bu olay, Peygamber Efendimizin Aleyhisselam ölüm durumunun korkulu olduğunu belirtmesi ve o cenaze ile birlikte olan melekleri yüceltmesi anlamına gelir. Buna İbni Hibbân’ın, Peygamber Efendimizin Aleyhisselam mealen: “Ancak onunla (küfür üzere olan kimsenin cenazesiyle) birlikte olan için (melek için) kalkarsınız” buyurduğuna dair rivayet ettiği hadis-i şerif işaret etmektedir.

İbni Hibbân’ın Abdullâh ibnu Ömer hadisinden rivayet ettiği nass ise şöyledir: “Adamın birisi Allâh’ın resûlüne: “Yâ Resûlellâh, yanımızdan kafirin cenazesi geçer, onun için ayağa kalkalım mı? diye sorarken, Peygamber Efendimiz Aleyhisselam mealen: “Evet onun için ayağa kalkın, sizler (aslında) onun için (kafir olan o insan için) ayağa kalkacak değilsiniz, siz ancak ruhları kabzedeni (alanı) yüceltmek için kalkarsınız.” buyurmuştur. Şu halde bu olay böyle yorumlanmalıdır, zamanın muhaddisi allame Abdullâh el-Hararî Hocaefendi (Allâh onun ömrünü uzun eylesin) “Buğyetuttalib li ma’rifeti ilmiddin el-vacib” kitabında bu önemli tespitlerde bulunarak açıkladığı gibi. [1]

[1] Buğyetuttalibi li ma’rifeti’l-ilmiddîniyyi’l-vacib, Dâru’l-Meşârî’, c.1, s. 353, 7. baskı

Doğum Günü Hediyesi

Doğum Günü Hediyesi

Fırına geldiğimde ortalıkta ekmek görünmüyordu. Eski bir dostum olan fırıncı; “Biraz bekleyeceksin hocam, iki-üç dakikaya kadar çıkartıyorum.” dedi.

Kenardaki tabureye oturup beklemeye koyulurken, içeriye yaşlıca bir adamın girdiğini gördüm. Eskimiş ceketinin sol yakası altında bir madalya parıldıyor ve yürürken hafifçe topallıyordu.

Selâm verdikten sonra, fırıncının tezgâhına yaklaşarak; “Ekmeklerimi alayım! Benim ikizler acıkmıştır.” dedi.

Fırıncı, adamın kendisine uzattığı torbayı alarak tezgâhın altına eğildi ve bir gün öncesine ait olduğu anlaşılan ekmeklerden 4-5 tane çıkardı.

Ben o arada oturması için kendi yerimi o adama vermiş, tezgâhın yanına iyice yaklaşmıştım. Ekmeklerden birkaç tanesinin şekli değişmiş, katılaşmış, taş gibi olmuştu. Fırıncıya sordum:

Neden taze ekmeği beklemesini söylemiyorsun? Biraz sonra çıkacak dedin ya!..

– Bayat ekmekleri kendisi istiyor. Çok fakir bir adam. Ona bayat ekmekleri yarı fiyatına veriyorum.

– Kim bu adam?

– Kendisi Kore gazilerinden. Oğluyla gelini bir trafik kazasında vefât edince, ikiz torunlarını yanına almıştı. Yıllardır onlara bakıyor, hem de çok az bir maaşı var.

Fırıncının anlattıkları karşısında içimin yandığını hissediyor ve ufak da olsa bir şeyler yapmak istiyordum. Fırıncıya yavaşca dedim ki:

Aradaki farkı ben vereyim. Hiç olmazsa bugün taze ekmek yesinler.

Fırıncı, teklifimi kabul etti. Biraz sonra da, fırından yeni çıkan taze ekmekleri adamın torbasına doldururken şekli bozuk, bayat ekmekleri de tezgâhın altına koyarken ihtiyara takıldı:

– Bugün çok şanslısın hacı amca. Çocuklar için sana pasta gibi ekmek vereceğim.

Yaşlı adam, bir evlât sevgisiyle kucakladığı torbayı göğsüne bastırarak kapıdan çıkarken bana döndü ve dedi ki:

– Allah, senden razı olsun evlâdım. Bugün onların doğum günüydü…

Doğum Günü Hediyesi

İmtihan bitti mi sanıyorsun

İmtihan bitti mi sanıyorsun

cihat-org-islami-sohbet

İmtihan bitti mi sanıyorsun

İmtihan bitti sanıyorsun ama omuzlarındaki ‘yazar’lar durmaksızın yazıyor.Bu öyle bir imtihanki ‘kitap’ a bakmak serbest.Gökyüzünden,denizlerden,dağlardan kopya çekmekte serbest.

Bu öyle bir imtihanki yeryüzünün her köşesinde başında gözetmenler olmadan bu sınava girebilirsin.Her dilde yazabilirsin cevaplarını.İsmini yazmayı unutsan bile cevapların geçerli.Bu öyle bir sınavki 4 yanlış 1 doğruyu götürmüyor,1 doğru 10 yanlışı götürüyor.

İptal edilmesi mümkün olmayan bir sınav bu, gizli soruların çalınması mümkün olmayan bir sınav. 3 saat 15 dk sürmüyor sınav, son nefesine kadar soruları cevaplayabilirsin.Sınavdan çıkmak yok hep sınav içindesin,katı kuralları yok diğer sınavlar gibi.

Sınav esnasında konuşabilirsin, yemek yiyebilirsin, bilenlere sorabilirsin cevapları.En önemlisi 5 seçenek içinde saklanmıyor ‘dogru‘. 2 seçenek var yalnız önünde.Siyah ve beyaz.

Bütün yapacağın teslim olmak aydınlığa… Hayırlı imtihanlar..

İmtihan bitti mi sanıyorsun

Annen ve sen

Annen ve sen

cihat-org-islami-sohbet

Annen ve sen .

O, dokuz ay boyunca seni karnında işte bu şekilde taşıdı.
Mide bulantısı çekti ve sürekli kendini hasta hissetti.
Ayakları şişti, vücudu ödem yaptı, derisi gerildi.
Sen karnındayken en basit işlere bile nefesi yetmez haldeydi..
Çünkü nefesini seninle paylaşıyordu..
Mesela merdiven çıkmak için çok çaba sarfetti.
Ayakkabılarını bağlamak gibi basit bir iş için bile
çabalamak zorundaydı.
Sen onu tekmelerken ve içinde kıvrılırken,
O çok geceyi uykusuz ve ağrılı geçirdi.
Doğumun ise tarifi imkansız bir acı çekmesine yol açtı.
Sana sahip olmaktan başka hiç bir amaç için bu acıya değmezdi.
O senin dadın, hizmetçin, hammalın, öğretmenin, şoförün,
aşçın, temizlikçin, hastabakıcın, en büyük hayranın,
en sadık dostun, en yakın arkadaşın…
Seni hissettiği andan beri sadece senin için yaşadı ve kendini
ikinci plana attı. Sen yedikçe doydu, sen uyudukça dinlendi…
Senin için savaştı, savaşıyor, ve hep savaşacak..
Senin için umut etti, sana dair hayaller kurdu, senin adına üzüldü, sevindi, kızdı ve bunların hepsini karşılıksız yaptı.
Çevrende annesini kaybetmiş, hatta hiç görememiş insanlar var.
Bu birgün senin de başına gelecek, olmasa keşke ama yaşanacak..
O’na teşekkür etmek için yeterli zamanı bulamayabilirsin.
Lütfen her fırsatta O’na kendini değerli hissettir,

bunu hala yapabildiğin için de kendini şanslı hisset

Annen ve sen

Eşim olma, karım ol

Eşim olma, karım ol

Eşim olma, karım ol!

Bakma daha ilkel durduğuna sen, ruhu vardır kelimelerin. “Karı-koca” “eş”ten daha çok şey anlatır. Hatta belki bize unutulmuş bir şeyi söyler.

Sahi, biliyor musun? Neden erkeğe “koca”, kadına da “onun karı” demiş eskiler?
Eşim değil, karım ol! Kedilerin eşi olur, terliklerin de…

İnsanın eşi olmaz. Bir ömür eşlik ediyor diye mi sevgiliye eş denir?

Eşlik etmek yeter mi? Fazlasını beklemez mi insan yârinden?

Kelimeleri yitirmeseydik anlardık belki, evlenecek erkeğe eskilerin neden ”koca” dediklerini. Çünkü “koca” bilge demektir, yüce demektir. Koca demek, dağ demektir.
Ve ne kadar yüce olursa olsun, üstünde kar olmayan dağ eksiktir.
Dağların yücesine kar yağar diye kadına da “kocanın karı” demişler.

Bakma şimdi evlenenlerin “karı-koca” ilan edildiğine. “Koca ve onun karı” olmalıdır aslında. Yani yüce bir dağ olmalı adam.

Kar gibi pak ve masum olmalı kadın.
Örtmeli ve bir ömür, süsü olmalı dağın.
Çünkü üşür tepesinde kar olmayan dağ, ne kadar yüce olursa olsun, yarım görünür…

Eşim olma, karım ol! Bana benzemeye çalışma sakın. Bana benden lazım değil bir tane daha. Ama unutma ki sensiz yarımım. Her zaman söylemem, ama sen anla.
Eşim olma, karım ol! Beni tamamla…♥

Eşim olma, karım ol

tövbe duası

tövbe duası

T Ö V B E D U A S I

BiSMiLLAHiRRAHMANiRRAHiM
ESTAGFiRULLAH, ESTAGFiRULLAH,
ESTAGFiRULLAH. EL- AZiM EL– KERiM
ELLEZi LAiLAHE iLLAHU EL– HAYYÜL
KAYYUM VE ETUBÜ iLEYHi VE NES
´ELÜHÜT TEVBETE VEL MAGFiRETE VEL
HiDAYETE LENA.

iNNEHU HÜTETEVVABURRAHiM,
TEVBETE ABDiN, ZALiMiN LiNEFSiHi,

LA YEMLiKÜ LiNEFSiHi MEVTEN VELA ´HAYATEN VELA NÜSURA.

iLAHi YARABBi, iLAHi YARABBi, iLAHi YARABBi, EGER BENiM
ELiMDEN VE DiLiMDEN VE GÖZÜMDEN
VE KULAGIMDAN VE
AYAGIMDAN VE CEMii AZALARIMDAN,

BiLiP BiLMEYiP
SENiN RIZANA MUHALiF iSLEDiGiM
KELiMEi KÜFÜR, SiRK, HATA VE
iSYAN HER NE Ki SADIR OLDUYSA, BEN
ONLARIN CÜMLESiNE TEVBE ETTiM
RUCU ETTiM. PiSMAN OLDUM, BiR DAHi iSLEMEMESiNE AZMi
CEZMETTiM.
PEYGAMBERLERiN EVVELi HAZRETi
ADEM ALEYHiSSELAM,
AHiRi iKi CiHAN SERVERi MUHAMMED
MUSTAFA SALLALLAHÜ
TAALA ALEYHi VE SELLEM EFENDiMiZ
HAZRETLERiNE
VE BU iKiSiNiN ARASINDA NE KADAR
PEYGAMBERLER GELDi
VE GECTi VE SENiN CANiBiN DEN HER
NE GETiRDiLER iSE BEN
ONLARIN CÜMLESiNE iNANDIM VE
iMAN GETiRDiM.
DiLiM iLE iKRAR, KALBiM iLE TASDiK
ETTiM.
HAKTIR VE GERCEKTiR. ASLA SEK VE
SÜPHEM YOKTUR.
AMENTÜ BiLLAHi VE BiMA CAE MiN iN
DiLLAH. AMENTÜ BiLLAHi
VE BiMA CAE MiN iN DiLLAH, AMENTÜ
Bi RESULULLAH VE BiMA
CAE MiN iNDi RESULULLAH. AMENTÜ
BiLLAHi VE MELAiKETiHi VE
KÜTÜBiHi VE RUSULÜHi VELYEVMiL
AHiRi VE BiLKADERi HAYRiHi
VE SERRiHi VE MiNALLAHi TEALA
VELBA´SÜ BADEL MEVT.
HAKKUN, ESHEDÜ EN LAiLAHE
iLLALLAH. VE ESHEDÜ ENNE
MUHAMMEDEN ABDÜHU VE
RESULÜHÜ.

Hangi Kur’an-ı istiyorsun

Hangi Kur’an-ı istiyorsun

Evet, sen Kur’an diyorsun, ama hangi Kur’an? Cehaletin elinde teberrük edilip kutsanan bir nesne olan Kur’an mı? Cinayetin mızraklarının ucundaki Kur’an mı? Yoksa çeyrek yüzyıldan daha az bir sürede, çölün dağınık ve düşman kabilelerini birleştirerek, dünyanın egemen güçlerini -Bizans, Sasani- çökerten, insanlığın kaderini ele geçiren, devrimci yapısıyla insanlık tarihinde yepyeni bir medeniyet ve kültür meydana getiren bir kitap olarak mı Kur’an?

Daha çok hayata, bilgiye, izzet, kemal ve cihada yönelik! Yaklaşık yetmiş suresinin adını insanı ilgilendiren konulardan alan bu kitap; yaklaşık otuz süresinin adını maddi fenomenlerden alırken, yalnızca iki süresinin adını ibadetlerden alan bir kitap!.

Bu kitap, “dostunun cehaleti” ve “düşmanının hilesiyle” yapraklan açıldığı günden beri, yaprakları masraflı olmaya başladı. “Metni” terk edilip “cildi” revaç bulduğundan beri adı “okumak” anlamına gelen bu kitap, okunmaz oldu. Kutsama, teberrük ve mal kazanma işleri gördü. Toplumsal, ruhsal ve düşünsel mesele ve dertlerin cevabı bu kitapta aranmadığından beri, onda soğuk algınlığı, romatizma türünden bedensel hastalıkların şifası aranır oldu.
Uyanıkken terkedip, yatarken başlarının üstüne asarak uyuduklarından beri, görüyorsun ki ölülerin hizmetine sunulmakta, ölüp gitmişlerin ruhlarına ithaf edilmekte ve sesi yalnızca mezarlıklardan duyulmaktadır.

Hangi Kur’an-ı istiyorsun

Www.Cihat.ORG / #Sohbet odaları – islami sohbet- islami chat – dini sohbet – dini chat

islami sohbet odaları

islami sohbet odaları

cihat-org-islami-sohbet

islami sohbet odaları

islami chat, islami sohbet, islami nur sohbet , ilami nur chat, dini sohbet, dini chat, seviyeli sohbet, sohbet odaları, sohbet siteleri gibi belli başlı bir kaç arama sorgusnda hizmeti amaçlayan sohbet odalarımız sizlerin zamanını en iyi şekilde degerlendirmesi hedef alınarak sizler için huzurlu ve bilgi verici sekilde desteklenmeye çalısılmaktadır.
Sohbet sitelerimizde seviye en önemli şart olmakla beraer sohbet odalarımızda genel sohbetler edebiliyor, oyun kanallarında yarışarak eğlenebiliyorsunuz, radyo kanalımızda radyo sohbetlerinde bulunabiliyor ezgiler , ilahiler dinleyebiliyorsunuz.islami sohbet kanalalrımızda gün içinde bilgi paylasımları yapabiliyorsunuz.
Cihat.ORG oalrak sizlerin en kıymetli zamanlarınızı sizin en iyi şekilde degerlendirmenizi amaç edindik. her zaman bu böyle olacak.Sizlerde Bizlerle Sohbet etmek için sohbet kanallarımıza giriş yaparak nur sohbet , nur chat, islami sohbet, islami chat, dini sohbet, dini chat gibi sohbet odalarımızda sohbetlere başlayabilirsiniz.Davetlisiniz bekliyoruz.

islami sohbet odalarımız giriş için tıklayın..

islami sohbet odaları

Bir avuc dua

Bir avuc dua

islami_sohbet_www.cihat.org

Bir avuc dua

Sübhâna’l-lâhi mil’el mizân ve müntehe’l-ilmi ve meblega’r-rizâ ve zinete’l-ars.”

˙·٠•●♥Allahumme Salli Ala Seyyidina Muhammedin Ve Ala Ali Seyyidina Muhammed ♥●•٠·˙

”La ilahe illallah Muhammedün Resulullah”

”Eşhedü en lâ ilahe illâllah ve eşhedü enne muhammeden abdûhu ve resûluh”

ALLAH’IM! BAŞLAYACAĞIMIZ BU YENİ GÜN İÇİN SENDEN HAYIRLAR DİLİYORUM VE BUGÜNÜN İÇİNDEKİ ŞERLERDEN SANA SIĞINIYORUZ,GÜNAH İŞLEMEKTEN, BİR KULUNA HAKSIZLIK ETMEKTEN, BİRİSİNDEN ZULÜM GÖRMEKTEN SANA SIĞINIRIM, KORKAKLIKTAN TEMBELLİKTEN, ACİZLİKTEN,CİMRİLİKT,HASTALIKTAN, BUNAKLIKTAN,ŞİRKTEN, KABİR AZABINDAN VE DİĞER DÜNYEVİ, UHREVİ KÖTÜ HAL VE AKİBETLERDEN SANA SIĞINIRIZ.

ALLAH’IM! BUGÜN YAPACAĞIMIZ BÜTÜN İŞLERİN İBADET OLMASINI NASİP EYLE,
ALLAH’IM! BİZLERE HELAL KAZANIP, HELAL YEMEĞİ NASİP EYLE,

ALLAH’IM! BİZLERE SON NEFESTE İMANLA GÖÇMEYİ NASİP ET.
ALLAH’IM! BİZELERE HAKKI HAK, PBATILI BATIL GÖSTER;HAKKA SARILIP BATILDAN KAÇMAYI NASİP EYLE.

ALLAH’IM! BİZLERİ SEVDİĞİN KULLAR ARASINA KAT, BİZLERİ ÇOK SABREDEN, ÇOK ŞÜKREDEN KULLARINDAN EYLE,ÇOK ÇOK ANAYIM (ZİKREDEYİM) ÖMRÜM SEVDİĞİN,RAZI OLACAĞIN İŞLERLE (AMELLERLE) GEÇSİN. BİZLERE İLİM VE TAKVA SAHİBİ OLMAYI NASİP ET. SIHHAT VE AFİYETTE DAİM EYLE.

ALLAH’IM! EVLATLARIMIZA DA SIHHAT VE AFİYET, HAYIRLI İŞLERİNDE MUVAFFAKİYET VER, UMDUKLARINA NAİL, KORKTUKLARINDAN EMİN EYLE, KENDİLERİNİ ALİM VE SALİH KİŞİLERDEN EYLE. ONLARA İSLAMI SEVMEYİ VE İSLAMA HİZMET ETMEYİ NASİP EYLE. RIZIKLARINI GENİŞLET, ÖMÜRLERİNİ MUTLU KIL, HER TÜRLÜ KÖTÜ GÖZ VE AKIBETTEN MUHAFAZA BUYUR.

ALLAH’IM! MÜMİN KARDEŞLERİMİZDEN HASTA OLANLARA ŞİFA, DERTLİ OLANLARA DEVA, BORÇLU OLANLARA EDA,SIKINTIDA OLANLARA GÖNÜL FERAHLIĞI VER.

ALLAH’IM! ÜMMETİ MUHAMMEDİ KAFİRLERİN VE ZALİMLERİN BOYUNDURULUĞUNDAN KURTAR VE UYANIKLIK VER.

ALLAH’IM! AKRABALARIMDAN VE SEVDİKLERİMİZDEN İMANLA AHİRETE GÖÇENLERE KABİR AZABI GÖSTERME, MEKANLARINI, CENNET EYLE. SAĞ OLANLARA SIHHAT SELAMET VE HİDAYET NASİP EDEREK İSLAMI SEVMEYİ VE İSLAMA HİZMET ETME ŞEREFİNE NAİL EYLE.

PEYGAMBER EFENDİMİZ NEYDEN SANA SIGINDIYSA BİZDE ONDAN SANA SIGINIRIZ ALLAHIM

PEYGAMBER EFENDİMİZ SENDEN NE İSTEDİYSE BİZDE ONU SENDEN İSTERİZ .
SANA LAYIK KUL HABİBİNE LAYIK UMMET EYLE CÜMLEMİZİ .
RAHMETİNLE ŞEFKATİNLE ,LUTFUNLA MUAMELE ET BİZ ACİZ KULLARINA ALLAHIM.
ALLAHIN SELAMI BEREKETİ FEYZİ ÜZERİMİZE OLSUN..

AMİN ECMAİN…

cihat-org-islami sohbet

Bir avuc dua

sohbet odaları | sohbet |